Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/1265
Название: Вивчення врожайності і контролю забур’яненості посівів сої залежно від внесення гербіцидів в умовах Навчально-наукового центу Львівського національного університету природокористування
Другие названия: Study of the yield and control of weediness of soybean crops depending on the application of herbicides in the conditions of the Educational and Scientific Center of the Lviv National Enviromental University.
Авторы: Зарицький, Володимир Тарасович
Ключевые слова: гербіциди
herbicides
соя
soy
контроль
control
буряни
weeds
Дата публикации: 2024
Издательство: ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Библиографическое описание: Зарицький В.Т. Вивчення врожайності і контролю забур’яненості посівів сої залежно від внесення гербіцидів в умовах Навчально-наукового центу Львівського національного університету природокористування: магістерська робота. Львів, 2024. 83 с.
Краткий осмотр (реферат): За результатами дворічних досліджень, що були виконані впродовж 2022-2023 рр. в кваліфікаційній роботі обґрунтовано та розроблено систему захисту посівів сої від бур’янів в умовах Навчально-наукового центу Львівського національного університету природокористування. У результаті виконаних досліджень встановлено, що в агроценозах сої сформувався змішаний тип забур'яненості, серед злакових бур'янів були такі види як мишій сизий (Setaria glauca.), пирій звичайний (Elymus repens) та плоскуха звичайна (Echinochloa crus-galli). Серед дводольних бур'янів були присутні такі види, як щириця звичайна (Amaranthus retroflexus L.), галінсога дрібноквіткова (Galinsoga parviflora), лобода біла (Chenopodium album L.), гірчак березковидний (Polygonum convolvulvus), талабан польовий (Thlaspi arvensis L.) та редька дика (Raphanus raphanistrum). На час збирання сої найменшу кількість бур’янів – 17 шт./м2 встановлено у варіанті досліду із досходовим внесенням препарату Еталон к.е. (2,0 л/га) та післясходового гербіциду Квін Стар Макс к.е. (1,0 л/га), що на 96 шт./м2 менше порівняно до контролю – 113 шт./м2. Найвищу ефективність системи захисту посівів сої від бур'янів – 84,9% також отримано у варіанті досходового внесення препарату Еталон к.е. у нормі 2,0 л/га та післясходового гербіциду Квін Стар Макс к.е. у нормі1,0 л/га. Найвищу врожайність зерна сої – 25,6 ц/га, що на 6,3 ц/га перевищує контроль (19,3 ц/га) отримано у варіанті послідовного застосування гербіцидів Еталон к.е. (2,0 л/га) та Квін Стар Макс к.е. (1,0 л/га). Найменший показник урожайності 21,9 ц/га серед гербіцидних варіантів отримано у варіанті лише за післясходового внесення гербіциду Квін Стар Макс к.е. (1,0 л/га) – 22,9 ц/га. Кореляційний аналіз отриманих даних щодо забур'яненості посівів сої та її врожайності засвідчив, що зі збільшенням кількості бур'янів врожайність культури зменшується, тому існує тісна обернена кореляційна залежність між даними показниками, що підтверджує коефіцієнт детермінації R2 – 0,8077. Найвищий прибуток – 21370 грн./га за рівня рентабельності 135,7 %, отримано у варіанті внесення гербіцидів Еталон к.е. (2,0 л/га) та Квін Стар Макс к.е. (1,0 л/га). Пропонуємо на темно-сірому опідзоленому легкосуглинковому грунті , для контролю рівня забур’яненості та отримання високих врожаїв зерна сої, послідовно вносити досходовий гербіцид Еталон к.е. у нормі 2,0 л/га та післясходовий гербіцид Квін Стар Макс к.е. у нормі 1,0 л/га у фазі 1-3 трійчасті листки у культури.
Описание: Спеціальність 201 "Агрономія"
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/1265
Располагается в коллекциях:ОС «Магістр» / Master's degree

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Zaritskii_mag.pdfКваліфікаційна робота2,31 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.