Please use this identifier to cite or link to this item: https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/2074
Title: «Екологічні умови проростання та їх вплив на біологічну повноцінність плодів калини, горобини і шипшини природних екосистем Розточчя»
Other Titles: Ecological conditions of germination and its influence on biological full value of snowball tree, rowan tree and wild rose fruits in natural ecosystems of Rostochchia
Authors: Павлюк, Остап Богданович
Keywords: Калина звичайна
viburnum
Горобина звичайна
rowan
Шипшина собача
wild rose
біологічно активні речовини
biologically active compounds
антиоксиданти
antioxidants
фітотерапія
phytotherapy
Issue Date: 2024
Publisher: Львівський національний університет природокористування
Citation: Павлюк О.Б. «Екологічні умови проростання та їх вплив на біологічну повноцінність плодів калини, горобини і шипшини природних екосистем Розточчя». Кваліфікаційна робота. Львів, 2024, 80 с.
Abstract: В кваліфікаційній роботі наведено дані про вміст і склад вуглеводів, віта¬мінів, макро- і мікроелементів, органічних кислот і поліфенолів у зразках плодів Viburnum opulus L., Sorbus aucuparia L, Rosa canina відібраних в природних еко¬системах Розточчя. Встановлено зв’язок між хімічним складом калини, горобини і шипшини та їх біологічною повноцінністю і антиоксидантною активністю. На основі дослідження біохімічного складу плодів деревно-чагарникових рослин і, зокрема, виділених форм калини звичайної, горобини червоноплідної, шипшини собачої встановлено, що досліджувані плоди здатні забезпечити високий рівень надходження в організм таких біоантиоксидантів, як вітамінів С, Р і каротин, які є важливими компонентами антиоксидантної системи захисту організму. На основі аналізу літературних даних вітчизняних та зарубіжних авторів кон¬статовано, що саме біоантиоксиданти є найбільш ефективним природним засобом захисту біологічних структур організму людини від надмірної кількості вільних радикалів — активних форм кисню, супероксидів, перекисів тощо. Використання досліджуваної деревно-чагарникової рослинності у заходах із соціальної адаптації , еколого-освітніх заходах, пропаганді природоцентризму формування культури оздоровлення, через спілкування з природою, лісове фермерство та садівництво відіграє важливу роль у популяризації і впровадженні такого виду рекреаційно-профілактичної активності, як еколо¬гічна рекреація та Green Care. Проведені дослідження підтверджують перс¬пективність використання калини звичайної, горобина звичайної, шипшини собачої для технологій природотерапії, зеленому туризмі, виготовлення оздоровчих екологічно чистих продуктів.
Description: Спеціальність 101 « Екологія»
URI: https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/2074
Appears in Collections:ОС «Магістр» / Master's degree

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Pavliuk_mag.pdfКваліфікаційна робота1,72 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.