Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/1849
Назва: Удосконалення системи хімічного захисту ріпаку озимого від бур’янів в умовах західного Лісостепу.
Інші назви: Improvement of the system of chemical protection of winter rape against weeds in the conditions Western Forest-Steppe.
Автори: Проць, Роман Романович
Ключові слова: ріпак озимий
winter rape
гербіциди
herbicides
забур’яненість
weeds
структура врожаю
crop structure
урожайність
productivity
Дата публікації: 2024
Видавництво: Львівський національний університет природокористування
Бібліографічний опис: Проць Р.Р. Удосконалення системи хімічного захисту ріпаку озимого від бур’янів в умовах західного Лісостепу. Дубляни, 2024. 85 с.
Короткий огляд (реферат): Наведено дослідження з вивчення ефективності гербіцидів у посівах ріпаку озимого в ґрунтово-кліматичних умовах Львівської області Червогоградського району на полі господарства «*********». Вивчали ефективну дію гербіцидів ґрунтової дії (Султан, Комманд) та страхових гербіцидів (Галера Супер, Слаш). Провели дослідження на темно-сірому опідзоленому ґрунті з використанням гібриду ріпаку Даріо. На підставі проведених дворічних досліджень 2022-2023 рр. встановлено, що упродовж вегетації ріпаку спостерігали позитивний вплив гербіцидів на польову вологість ґрунту. На час збирання урожаю у варіанті без використання засобів захисту вологість становила 19,9%. За внесення гербіцидів вона зростала в 0-30 см шарі ґрунту на 0,3-0,9%, а в метровому шарі на 0,2-0,8 %. Застосування засобів захисту сприяє різкому зниженню кількості і маси бур’янів. У варіанті з внесенням гербіциду Слаш бур’янів залишилось найменше – 12 шт/м2 з масою 16,4 г/м2. Найвищий урожай насіння ріпаку отримали у варіанті поєднання метазахлор 1,8 л/га + кломазон 0,2 л/га – 3,87 т/га, що на 0,74 ц, або 23,5% більше, ніж на контролі, де гербіциди не застосовували. За внесення галауксифен-метил + клопіралід приріст становив 7,3 ц/га, або 23,2 %. За цих схем захисту отримали максимальний коефіцієнт енергетичної ефективності.
Опис: Спеціальність 201 "Агрономія"
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/1849
Розташовується у зібраннях:ОС «Магістр» / Master's degree

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Prots_mag.pdfКваліфікаційна робота1,79 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.