Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/1314
Назва: Наукові підходи до використання земель природно-заповідного фонду і іншого природоохоронного призначення
Інші назви: Scientific approaches to the use of lands of the nature reserve fund and other nature conservation purposes
Автори: Даценко, Єлизавета Андріївна
Ключові слова: використання земель
land use
природоохоронні землі
nature conservation lands
землеустрій
land management
консервація земель
land conservation
екологічна мережа
ecological network
Дата публікації: 2024
Видавництво: Львівський національний університет природокористування
Бібліографічний опис: Даценко Є.А. Наукові підходи до використання земель природно-заповідного фонду і іншого природоохоронного призначення. Кваліфікаційна робота. Дубляни. Львівський національний університет природокористування, 2024.
Короткий огляд (реферат): У роботі досліджуються питання використання земель природно-заповідного фонду і іншого природоохоронного призначення з метою обґрунтування наукових підходів до збільшення площ цих земель та організації їх території. Основним інструментом охорони природи є заповідні (природоохоронні) території. Зарубіжний досвід свідчить, що сучасні стратегії збереження природних угідь і збільшення заповідних територій ґрунтуються на концепції екосистемних послуг і концепції екологічної мережі. Проблеми використання заповідних земель розглянуто на прикладі Вінницької області, яка характеризується високим антропогенним навантаженням (сільськогосподарська освоєність до 80%) і невеликою площею земель природно-заповідного фонду (2,3%). Для збільшення територій з природними ландшафтами у роботі розроблено науково-обґрунтовані рекомендації щодо організації використання земель природно-заповідного фонду і іншого природоохоронного призначення  формування локальних екологічних мереж для підтримки стабільності територій громад, залучаючи до природоохоронних територій деградовані і малопродуктивні сільськогосподарські угіддя шляхом їх консервації (реабілітації, регенерації, трансформації).
Опис: Спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій»
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repository.lnup.edu.ua/jspui/handle/123456789/1314
Розташовується у зібраннях:ОС «Магістр» / Master's degree

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
mag_Даценко.pdfСпеціальність 193 «Геодезія та землеустрій»3,14 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.